Marta mēneša aizsargājamā suga - brūnais garausainis
Brūnais garausainis Plecotus auritus ir neliels (līdz 5 cm garš) lidojošs zīdītājs ar pelēkbrūnu apmatojumu. No citiem sikspārņiem to droši var atšķirt pēc lielajām un garajām ausīm. Lidojumā garausainis ausis izmanto eholokācijai, taču, kad nelido – ausis noloka. Brūnie garausaiņi ir nometnieki, kas nereti ziemo dažādos sakņu pagrabos, arī alās. Ziemas guļas laikā sikspārnis lielās ausis noslēpj zem spārniem.
Vasarā brūno garausaiņu mātītes veido kolonijas drošās paslēptuvēs – bēniņos, sienu spraugās, dobumos, putnu būrīšos un citviet. Līdzīgās vietās pa dienu uzturas arī tēviņi. Latvijā brūnie garausaiņi ir izplatīti visā teritorijā un ļoti bieži sastopami.
Brūni garausaiņi barojas naktī, lēnā lidojumā ķerot vai arī no lapām un zariem nolasot dažādus bezmugurkaulniekus – kukaiņus un to kāpurus, zirnekļus.
Brūnie garausaiņi, līdzīgi kā citi Latvijā un Eiropā sastopamie sikspārņi, ir īpaši aizsargājami. Sikspārņus apdraud dažādi faktori - dzīvotņu un barības objektu izzušana, izmaiņas ainavā, piemēram, plašu lauksaimniecības zemju ierīkošana, mežu izciršana, kā arī traucējumi ziemošanas laikā.