Projekts LIFE FOR SPECIES piedalās Zinātnieku naktī 2022

30. septembrī norisinājās Zinātnieku nakts 2022, kas šogad tika veltīta klimata pārmaiņu tematikai. Ar dažādām interaktīvām aktivitātēm un lekciju pasākumā piedalījās arī LIFE for Species projekta komanda.

LIFE for Species projekta eksperta V. Ķerus lekcija Zinātnieku nakts 2022 pasākumā
Foto: Gunta Čekstere

Plaši apmeklēta bija projekta eksperta Viestura Ķerus (LOB) lekcija "Kā klimata pārmaiņas ietekmē putnus, un kā mēs varam palīdzēt tiem pielāgoties”, kas raisīja dažādus jautājumus klātesošajiem jauniešiem. 

Tāpat, pasākuma apmeklētāji Latvijas Universitātes Dabas mājā varēja apskatīt Latvijas pirmo Sarkano grāmatu, uzzināt par tās nozīmi sugu aizsardzībā, kā arī par jaunās, aktualizētās grāmatas tapšanu projekta LIFE for Species ietvaros.

Projekta Zinātnieku nakts stendu apmeklēja arī pirmās Sarkanās Grāmatas un tās 2. izdevuma galvenā redaktora  Dr. biol. Gunāra Andrušaiša dzimtas pārstāvji – mazmazmeitiņa Katrīne ar mammu Montu. Foto: Gunta Čekstere

Apmeklētāji ar lielu interesi savos telefonos vai datorā pildīja projekta sagatavoto testu “Cik daudz Tu zini par sugu daudzveidību un klimata pārmaiņām?”. Testu joprojām ir iespējams aizpildīt un ikviens var pārbaudīt savas zināšanas šeit.

Foto: Gunta Čekstere

Apmeklētāji čakli iesaistījās arī puzļu likšanā un 3D kukaiņu modeļu konstruēšanā. Populārākās puzles bija – apodziņš un sila ķirzaka. Paši mazākie pasākuma apmeklētāji varēja saņemt LIFE 30 gadu jubilejai veltītās darba lapas, no kurām vispopulārākās bija sugu burtu režģis; “Saskaiti sugas” un “Palīdzi kukaiņiem nokļūt mājās”. Visas projekta ietvaros izstrādātās darba lapas var atrast šeit.

Paldies visiem, kas piedalījās šī gada zinātnieku naktī un uz tikšanos nākamgad!

Projekta finansētāji un partneri