Vides diena Daugavpilī

Organizējot izzinošu vides darbnīcu "Dubrovina parka dzīvās radības", projekta LIFE FOR SPECIES pārstāvji no Daugavpils Universitātes 5.maijā piedalījās Vides dienā un Europe Direct Dienvidlatgales centra atklāšanai veltītas aktivitātēs. Darbnīcas apmeklētāji tika iepazīstināti ar parkā sastopamajām ķērpju un bezmugurkaulnieku sugām.

Pasākumos, kas veltīti Vides dienai, piedalījās Daugavpils kultūras un izglītības iestādes. Visas dienas garumā vairāk nekā 1500 skolēniem no 18 Daugavpils pilsētas izglītības iestādēm tika piedāvātas dažādas izzinošas aktivitātes saistībā ar vidi un Eiropas zaļo kursu.

Ķērpju atpazīšana Dubrovina parka darbnīcā. Foto: Dace Stepanova

Vides dienas ietvaros norisinājās arī projekta LIFE FOR SPECIES ietvaros organizētā jauniešu konkursa "Daba manā pilsētā" noslēgums, kurā savus darbu prezentēja četras jauniešu komandas no dažādām Daugavpils skolām. Kategorijā "Vide" tika prezentēts viens darbs "Daugavpils Satiksmes sabiedriskā transporta biļešu savākšanas
risinājums ar turpmāko pārstrādi", savukārt kategorijā "Bioloģiskā daudzveidība" saņemti četri darbi, no kuriem prezentēti un apbalvoti tika trīs: "Bioloģiskās daudzveidības saglabāšana Daugavpils pilsētas rekreācijas teritorijā"
"Brūnā garausaiņa populācijas aizsardzība Daugavpils teritorijā" "Putnu dzīves vieta".
Visi konkursa dalībnieki, kā arī darbu konsultanti - skolotāji – saņēma vērtīgas balvas: SIA "Jāņa sēta" izdotās grāmatas "Lielā Latvijas sēņu grāmata" un "Putnu noteicējs".

Priecājamies par aktīviem jauniešiem, kurus interesē dabas aizsardzība, un uz tikšanos dabā!

Kategorija “BIODAUDZVEIDĪBA
Ideja: “Bioloģiskās daudzveidības saglabāšana Daugavpils pilsētas rekreācijas teritorijā”
Daugavpils 3.vidusskola, 11.klase, Evita Teivāne, Kristīne Šervašidze
Konsultanti: Olga Kovaļova, dabaszinātņu un ģeogrāfijas skolotāja, Sergejs Zabarovskis, bioloģijas skolotājs