LIFE FOR SPECIES projekts pārstāvēts dažādos starptautiskos pasākumos
Projekts jau lēnām tuvojas noslēgumam, tāpēc aktīvi ar savu pieredzi un rezultātiem varam dalīties ar citiem, lai veicinātu projekta rezultātu ilgtspēju un pārmantojamību.
No 2025. gada 28. aprīļa līdz 2. maijam LU MDZF Bioloģijas institūta LIFE FOR SPECIES projekta vaskulāro augu sugu grupas vadītāja Liene Auniņa Perudžā (Itālijā) piedalījās starptautiskā konferencē “33. EIROPAS VEĢETĀCIJAS APSKATS. Eiropas veģetācija. Dažādība, dinamika, saglabāšana un atjaunošana” (33RD EUROPEAN VEGETATION SURVEY. Vegetation of Europe. Diversity, Dynamics, Conservation, and Restoration) ar stenda ziņojumu “Extinction risk assessment of diagnostic species of mire classes – a case of Latvia”. Tajā tika prezentēti rezultāti par 41 purvu un avotu sugu izvērtējumu Latvijā, kas veikts pēc IUCN metodikas. Tās galvenokārt bija Latvijā īpaši aizsargājamas sugas, kā arī tās, kuras bija iekļautas Latvijas Sarkanās grāmatas otrajā izdevumā (2003).


8. maijā projekta koordinators Jēkabs Dzenis ar projekta aktivitātēm iepazīstināja projekta LIFE urbanCircles partnerus no Latvijas, Igaunijas un Dānijas. Prezentācijā īpaši uzmanība tika pievērsta pilsētvidē sastopamo apdraudēto sugu aizsardzībai.
15. maijā projekta kartogrāfs Jānis Ukass uzstājās Latvijas Esri programatūras lietotāju konferencē stāstot par telpisko datu apstrādes izaicinājumiem un risinājumiem Latvijas Sarkanās grāmatas izstrādē.

21. maijā viesojāmies projekta LIFE OsmoBaltic partneru no Latvijas un Lietuvas darba sanāksmē. Tajā Jēkabs Dzenis iepazīstināja ar projekta aktivitātēm, jo īpaši par darbu pie aizsargājamo sugu saraksta aktualizēšanas. Plašākas diskusijas izvērtās arī par projekta izstrādātajiem risinājumiem sugu telpisko datu ievadei, apstrādei un vizualizācijai Dabas datu pārvaldības sistēmā Ozols.

Savukārt 2. un 3. jūnijā piedalījāmies Dānijas dabas aizsardzības ekspertu vizītes uzņemšanā Latvijā. Tajā projekta eksperts Dāvis Ozoliņš iepazīstināja ar projekta veiktajiem sugu izzušanas riska vērtējumiem, jo īpaši koncentrējoties uz ar saldūdeņiem saistītajiem bezmugurkaulniekiem. Savukārt Jēkabs Dzenis vadīja izzinošo pārgājienu Gaujas Nacionālajā parkā, lai iepazīstinātu ar tā dabas vērtībām, kā arī sugu aizsardzības izaicinājumiem un risinājumiem Latvijā. Liels paldies Baltijas Vides Forumam, LIFE GoodWater IP, LIFE atbalsta vienībai un LIFE IP LatViaNature projekta komandai par sadarbību vizītes veiksmīgā organizēšanā!
