Notikusi fotoizstādes “Zaļie dārgumi” svinīgā atklāšana

2023. gada 27. aprīlī, LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, notika projekta LIFE FOR SPECIES fotoizstādes “Zaļie dārgumi” svinīgā atklāšana. Izstādē apkopotas 60 labākās fotokonkursa fotogrāfijas.

Foto: Gunta Čekstere

Līdz ar izstādes atklāšanu, tika apbalvoti to fotogrāfiju autori, kas saņēma visaugstāko žūrijas vērtējumu. Papildus žūrijas balvām, pirmajā izstādes mēnesī, jebkurš tās apmeklētājs var nobalsot par trīs bildēm, izvēloties savus favorītus. Līdz 26.05.2023. izstāde apskatāma LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, bet pēc tam tā vairāk nekā gadu apceļos visu Latviju.

Atklāšanas ceremonijas laikā tās dalībniekus priecēja Ernesta Mediņa muzikālais priekšnesums. Foto: Madara Eihe

Vēlamies izteikt lielu pateicību ikvienam entuziastam, kas veltījis savu laiku dabas vērtību un sugu daudzveidības iemūžināšanai. Ceram, ka fotokonkurss bija vērtīgs mudinājums doties dabā un iepazīt Latvijā esošo sugu daudzveidību. Bijām ļoti iepriecināti un gandarīti par lielo interesi un atsaucību no gandrīz 80 fotokonkursa dalībnieku puses. Tāpat, izsakām lielu pateicību žūrijai, kas veltīja savu laiku un pieredzi, lai izvērtētu vairāk nekā 400 iesūtītās fotogrāfijas. Žūriju sastādīja 7 dažādu jomu eksperti: Ivars Druvietis, Jānis Ukass, Laura Taube, Kristīna Bondare, Ieva Mardega, Līga Strazdiņa, Madara Eihe

Foto: Gunta Čekstere

Fotoizstādes vizuālo noformējumu izveidoja Kristīna Bondare.

Foto no pasākuma iespējams apskatīt šeit.

Projekta LIFE FOR SPECIES mērķi ir aktualizēt aizsargājamo un apdraudēto sugu sarakstu, balstoties uz zinātniski pamatotiem kritērijiem, sagatavojot priekšlikumus normatīvo aktu izmaiņām, uzlabot datu kvalitāti un pieejamību par sugām, kā arī palielināt sabiedrības un ieinteresēto pušu informētību un aktīvu rīcību sugu aizsardzībā Latvijā. Projektu realizē Latvijas Universitātes Bioloģijas institūts sadarbībā ar projekta partneriem – Dabas aizsardzības pārvaldi, Daugavpils Universitāti un Latvijas Ornitoloģijas biedrību.